09.04.2016 Centrum Handlowe Auchan Gdańsk otwiera galerię po drugim etapie rozbudowy.

 

Immochan zakończył drugi z trzech etapów rozbudowy Centrum Handlowego Auchan Gdańsk. W trakcie prac, trwających w galerii handlowej od sierpnia 2015 r., powstały nowe, przestronne pasaże, a przy nich ponad 30 lokali, które zajmują znane i cenione marki. Otwarcie pierwszej z dwóch nowych części galerii handlowej odbyło się 9 kwietnia. Inwestor planuje zakończenie trzeciej fazy rozbudowy na koniec roku.

Dzięki pracom budowlanym, w nowej części galerii pojawiły się przestronne salony znanych marek. Są wśród nich m.in. Terranova, Carry, CCC, Deichmann oraz elektromarket Media Expert, do którego prowadzi oddzielne wejście w sąsiedztwie sklepu Toys’R’Us. W nowej części galerii handlowej swoje butiki otworzyła również większość dotychczasowych najemców. Z oferty sklepów wymienionych marek klienci galerii mogą korzystać już od 9 kwietnia.

W marcu Immochan - zarządca i komercjalizator gdańskiej galerii handlowej Auchan - podpisał umowę z kolejnym najemcą, francuską marką odzieżową Kiabi. Dzięki temu w Centrum Handlowym Auchan Gdańsk znajdzie się pierwszy salon z szyldem Kiabi w Trójmieście. Obecnie najemca prowadzi prace wykończeniowe, a otwarcie salonu nastąpi w ciągu najbliższych tygodni.

- Cieszymy się, że prace związane z rozbudową gdańskiej galerii handlowej Auchan przebiegły terminowo i sprawnie, a nasi klienci już od 9 kwietnia mogą korzystać z oferty nowych salonów. To dla nas ważne, że tak znane marki doceniły nasz potencjał. Prowadzimy negocjacje z kolejnymi najemcami i mam nadzieję, że wkrótce będziemy mogli pochwalić się podpisanymi umowami - mówi Teresa Pieczonka, senior manager ds. komercjalizacji w Immochan.

Przebudowa Centrum Handlowego Auchan Gdańsk, oprócz powiększenia powierzchni handlowej obiektu, zapewnia dostosowanie jego wnętrza do wymagań ekologicznych i panujących trendów architektonicznych. Wystrój przestrzeni nawiązuje do nadmorskiego krajobrazu. W elementach małej architektury, posadzce czy oświetleniu można znaleźć inspiracje przyrodą – morzem, piaskiem i bursztynem. W trakcie prac budowlanych powstały również udogodnienia dla rodziców z dziećmi, m.in. pokój rodzica i dziecka, a na parkingu powiększone, komfortowe miejsca dla kobiet w ciąży. Z kolei na zewnątrz galerii handlowej zamontowano wiaty dla rowerów oraz wygodne ławki.

- W naszym sąsiedztwie mieszka wiele rodzin z dziećmi w wieku przedszkolnym. Z myślą o nich wprowadzamy udogodnienia, a kolejne zrealizujemy w ostatnim etapie rozbudowy. Wśród nich będą między innymi strefa restauracyjna i wypoczynkowa z darmowym, bezprzewodowym internetem, oraz duży plac zabaw dla dzieci – mówi Monika Brandeburg, menedżer Centrum Handlowego Auchan Gdańsk.

Kolejny, trzeci etap przebudowy Centrum Handlowego Auchan Gdańsk, trwa od marca. Jego zakończenie planowane jest na koniec 2016 roku. Prace budowlane obejmą prawą, południową część galerii handlowej oraz parking. Dzięki prowadzonej rozbudowie całkowita powierzchnia GLA Centrum Handlowego Auchan Gdańsk zwiększy się o około 5300 mkw., a liczba lokali dostępnych w obiekcie wzrośnie do ponad 70. Powstanie również przestronna strefa wspólna z licznymi udogodnieniami.

Autorem projektu jest pracownia architektoniczna Tremend sp. z o.o., a jego głównym wykonawcą firma IDS-BUD Sp. z o.o.

 

  Wróć do listy